A hüvelyplasztika

Miért van szükség hüvelyfali műtétre?

A mellső vagy hátsó hüvelyfal előesése, illetve vizelet-visszatartási nehézségek miatt válhat szükségessé hüvelyfali helyzetjavító műtét, közismertebb nevén hüvelyplasztika.


Ami nem segít

A hagyományos nőgyógyászatban a mellső vagy hátsó hüvelyfal előesése, illetve vizelet-visszatartási nehézségek miatt széles körben végeztek hüvelyplasztikát. Ezek hosszú távú eredményei csalódást keltőek voltak, a problémák gyakran visszatértek.


Ami segít

Az elváltozások nagy része megelőzhető a már fiatal kortól rendszeresen végzett intim torna segítségével, melyet a terhesség alatt nem feltétlenül, de közvetlenül a szülés után azonnal javaslunk végezni. Enyhe elváltozás esetén sem késő. A megfelelő minőségű torna gyakran elkerülhetővé teszi a hüvelyplasztika műtétet.


Hüvelyplasztika műtét

Ha tehát szükségessé válik a műtét, akkor érdemes tisztázni, hogy milyen mértékű és típusú vizelettartási zavar társul a hüvelyfali elváltozáshoz. A hüvelyplasztika végezhető helyi érzéstelenítésben vagy rövid altatásban. Műtéttípustól függően egynapos sebészet keretében vagy néhány napos benntartózkodással jár a hüvelyplasztika műtét. A Róbert Károly Magánklinikán rendelkezésre állnak a legmodernebb hüvelyi háló beültetéses módszerek is, melyek ma a világban a legelfogadottabb módszerek a probléma megoldására (TOT, TVT műtétek). Jelenleg a kulcslyuksebészeti megoldásokforradalmát éljük.


Laparoszkópia hüvelyplasztika esetén is

A kulcslyuksebészeti megoldásra komplex probléma esetén, esetleg fiataloknál, illetve korábbi műtét után kiújult elváltozásnál lehet szükség. Nemzetközi ajánlás szerint ilyenkor a méh eltávolítása is szükséges lehet. Ám fiatal pácienseinknél a hüvelyelőesést laparoszkópos hálóműtéttel oldjuk meg, így a méh a helyén marad, és a kiújulás elkerülése érdekében császármetszést javaslunk a későbbi terhesség kihordása esetén.


Munkatársak